ASELSAN'dan teknoloji üssü hamlesi

Okuma Süresi: 1 Dakika
ASELSAN'dan teknoloji üssü hamlesi
Doviz.com
16.11.2022 08:28

ASELSAN’ın yüzde 44’üne ortak olduğu, finans sektörünün ve finansal teknolojilerin gelişimini amaçlayan, İstanbul Finans ve Teknoloji Üssü Anonim Şirketi kuruldu.

ASELSAN tarafından KAP’a yapılan açıklamada, “Finans sektörü ve finansal teknoloji girişimciliğinin gelişimine ve ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde bir yapı kurgulamak amacıyla İstanbul Finans ve Teknoloji Üssü Anonim Şirketi ünvanlı şirket kurulmuştur.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamaya göre; şirketin yüzde 35,56’sı T.C. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanlığı'na, yüzde 44,44'ü ASELSAN'a, yüzde 4,22'si Marmara Üniversitesi'ne, yüzde 4,22'si İstanbul Üniversitesi'ne, yüzde 7,33'ü İbn Haldun Üniversitesi'ne ve yüzde 4,22'si Bilişim Vadisi Teknopark Yönetici A.Ş.'ye ait olduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanlığı, ASELSAN, Marmara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İbn Haldun Üniversitesi ve Bilişim Vadisi Teknopark Yönetici A.Ş. ortaklığında kurulan, 11 Kasım 2022 tarihinde tescil edilen şirketin sermayesinin ise 45 milyon TL olduğu açıklandı.

Etiketler: ASELS fintech
REKLAMI KAPAT X