Borsa İstanbul'da gong, Astor Enerji için çaldı

Okuma Süresi: 1 Dakika
Borsa İstanbul'da gong, Astor Enerji için çaldı
Doviz.com
18.01.2023 11:35

Borsa İstanbul'da gong Astor Enerji için çalarken, şirket hisseleri 18 Ocak tarihi itibarıyla Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladı.

Astor Enerji Genel Müdürü Olcay Doğan halka arz hakkında açıklamalarda bulundu.

Doğan, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, “11-12-13 Ocak’ta talep topladık. Güçlü bir talep geldi 90,5 milyar TL civarında bir talep topladık halka arz büyüklüğünün yüzde 34,5 katı talep geldi. Yurtdışı yatırımcılardan da önemli bir talep geldi. 100 milyar TL civarında bir talep geldi bu halka arz büyüklüğünün yaklaşık sekiz katını yüzde 12,5’lik kısmını şu an yabancı yatırımcılara arz etmiş durumdayız. Önümüzdeki dönemde yeni yatırımlar yapacağız. 2015’ten beri yatırımlarımızı önemli ölçüde sonuçlandırdık önümüzdeki dönemde hem ihracat hem yurt içinde rekabet arttıracak üretim süreçlerimizi geliştireceğimiz alanlara yatırım yapacağız.” dedi.

Halka arzdan gelen geliri nasıl kullanacakları hakkında da bilgi veren Doğan, “Güneş enerjisini yatırımlar yapacağız, fabrikamızda kendi elektriğimizi kendimiz üretiyoruz devam edeceğiz. Elektrikli araç şarj istasyonu iş koluna giriyoruz. 2023 yılında o tarafa da önemli bir yere yatırım yapmayı planlıyoruz yatırımların yüzde 40’lık kısmını yatırımlara ayırıyoruz. Yüzde 20’sini işletme sermayesi ihtiyacımız için kullanacağız, yüzde 20’lik kısmını da finansal borçlarımızın kapatılması için kullanacağız. Şarj istasyonları yatırımına 10 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyoruz” dedi.

Etiketler: Astor Enerji halka arz
REKLAMI KAPAT X