Borsada 3 hisseye açığa satış ve kredili işlem yasağı

Okuma Süresi: 1 Dakika
Borsada 3 hisseye açığa satış ve kredili işlem yasağı
Doviz.com
14.08.2023 09:19

BIST’ten KAP’a yapılan duyuruya göre, 3 hisseye açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında; Avrupa Yatırım Holding, Global Menkul Değerler ve Ulaş Turizm payları 14/08/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 13/09/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

BIST'ten KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AVHOL.E, GLBMD.E ve ULAS.E payları 14/08/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 13/09/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder."

İLGİLİ HABER BIST Geri Alım Endeksi'nde yer alacak hisseler belli oldu Borsa İstanbul, 15 Ağustos 2023 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, BIST Geri Alım Endeksi'ne alınacak 63 şirketi KAP'a bildirdi
REKLAMI KAPAT X