JPMorgan Türk banka hisselerine yönelik beklentisini revize etti

Okuma Süresi: 1 Dakika
JPMorgan Türk banka hisselerine yönelik beklentisini revize etti
Doviz.com
21.03.2023 16:45

JPMorgan, Yapı Kredi bankası, İş Bankası C, Garanti BBVA ve Akbank için daha önce “ağırlığını artır” yönündeki tavsiyesini “nötr”e indirdi.

JPMorgan yayımladığı bankacılık sektörü raporunda Türk bankaları için hedef fiyatlarını revize etti.

Banka stratejistlerinin hazırladığı raporda ilgili bankalar ve tavsiyeler ise şöyle:

Akbank: JP Morgan Akbank için tavsiyesini ağırlığını artır'dan nötr'e çevirirken hedef fiyatını da 15 TL’den 25,30 TL’ye çıkardı.

Yapı Kredi Bankası: Kurum Yapı Kredi Bankası için tavsiyesini ağırlığını artır'dan nötr'e çevirirken hedef fiyatını da 8,50 TL’den 14,80 TL’ye yükseltti.

İş Bankası C: JP Morgan İş Bankası C hisseleri için tavsiyesini ağırlığını artır'dan nötr'e çevirirken hedef fiyatını da 8 TL’den 15,30 TL’ye yükseltti.

Garanti BBVA: Banka, Garanti hisseleri için tavsiyesini ağırlığını artır'dan nötr'e çevirirken hedef fiyatını da 26 TL’den 33,90 TL’ye yükseltti.

Halkbank: Kurum Halkbank için ağırlığını azalt tavsiyesini korurken, hedef fiyatını 2 TL’den 9,10 TL’ye yükseltti.

Vakıfbank: JP Morgan Vakıfbank için ağırlığını azalt tavsiyesini korurken, hedef fiyatını 2,40 TL’den 9,10 TL’ye yükseltti.

JP Morgan Türk bankaları için en son 2022 Mayıs ayında tavsiye ve hedef fiyat vermişti. Bu son önerileriyle birlikte banka, Türk bankacılık şirketlerine yönelik beklentilerini de güncellemiş oldu.

REKLAMI KAPAT X