Kılıçdaroğlu: 15 Mayıs'ta Borsa'ya soruşturma emri vereceğim

Okuma Süresi: 2 Dakika
Kılıçdaroğlu: 15 Mayıs'ta Borsa'ya soruşturma emri vereceğim
Doviz.com
08.05.2023 08:35

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, seçimi kazanması halinde 15 Mayıs günü Borsa'ya soruşturma emri vereceğini açıkladı.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda seçimi kazanması halinde 15 Mayıs günü Borsa'ya soruşturma emri vereceğini duyurdu.

Kılıçdaroğlu yaptığı paylaşımda konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: "Borsa’da vatandaşımızı soydular. Görülmemiş bir operasyona maruz kaldı küçük yatırımcı. Çok üzgünüm, uyarmaya çalışmıştım. Beni dinlemeyenler, alay edenler oldu. Canları sağ olsun. Çalınanı tahsil edeceğiz manipülatörlerden. 15 Mayıs günü Borsa'ya soruşturma emri vereceğim."

Kaynak: Kemal Kılıçdaroğlu - Twitter

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, 18 Kasım 2022 tarihinde yaptığı paylaşımını alıntılarken, o tarihte ise şunları kaydetmişti:

"Doları baskılamak için gece saatlerinde kamu bankaları birbirine dolar/TL al sat yapıyor. Her şeyleri suç, her şeyleri sahte. Şimdi benzer bir hareketi borsada da görüyoruz.

Belli aracı kurumlar üzerinden bazı şirketlerin değerini bilerek şişiriyorlar. Farkında değiller ama Bay Kemal onları izliyor. Bu işledikleri suçların hesabı sorulacak. Sonra “emir geldi, yaptım” demek yok. Benden söylemesi.

Küçük yatırımcıyı da uyarıyorum. Tasarrufunuz enflasyona ezilmesin diye borsaya giriyorsunuz ama asıl yem, bu gördüğünüz şişirilmiş değerlerde. Maalesef avlanan siz olacaksınız.

Sizlere şişirilmiş fiyatlarla hisse satılıyor, yabancılar da bu fiyatlardan sürekli hisse satıp payını azaltarak kaçıyor. Uyarıyorum, küçük yatırımcı büyük zarar görecek. Küçük yatırımcıyı soymaya hazırlanıyorlar.

SPK ve Borsa yönetimi olup biteni görmüyor mu peki? Görüyor. Zamanı gelince onlar da hesap verecekler, bilerek müdahale etmedikleri için… İzliyorum, biliyorum."

REKLAMI KAPAT X