Kontrolmatik ve Astor'un da aralarında bulunduğu 6 enerji şirketine soruşturma açıldı

Okuma Süresi: 1 Dakika
Kontrolmatik ve Astor'un da aralarında bulunduğu 6 enerji şirketine soruşturma açıldı
Doviz.com
03.08.2023 10:19

Rekabet Kurumu, aralarında Kontrolmatik ve Astor'un da bulunduğu 6 enerji şirketine soruşturma açtı.

Buna göre, Rekabet Kurumu tarafından Astor Enerji AŞ, Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri AŞ, Eltaş Transformatör San. ve Tic. AŞ, Grid Solutions Enerji Endüstrisi AŞ, Hitachi Energy Turkey Elektrik Sanayi AŞ ile Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik AŞ'ye soruşturma açıldı.

Kurum’dan yapılan açıklamada konuyla ilgili ise şunlar kaydedildi:

"Güç transformatörü sektöründe faaliyet gösteren bazı teşebbüslerin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal ettikleri iddiasına yönelik olarak yürütülen önaraştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Önaraştırmada elde edilen bilgileri, belgeleri ve yapılan tespitleri 13.07.2023 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. maddesini ihlal edip etmediklerinin tespiti amacıyla Astor Enerji AŞ, Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri AŞ, Eltaş Transformatör San. ve Tic. AŞ, Grid Solutions Enerji Endüstrisi AŞ, Hitachi Energy Turkey Elektrik Sanayi AŞ, Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik AŞ hakkında soruşturma açılmasına, 23-31/596-M sayı ile karar vermiştir."

REKLAMI KAPAT X