SASA'nın patronu Erdemoğlu'ndan yeni tesislere ilişkin açıklama

Okuma Süresi: 1 Dakika
SASA'nın patronu Erdemoğlu'ndan yeni tesislere ilişkin açıklama
Doviz.com
12.02.2024 15:13

SASA'nın patronu Erdemoğlu, depremin etkili olduğu şehirlerden Adana'da yatırım faaliyetlerine devam edeceklerini belirterek, yeni tesisler için çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu, 6 Şubat 2023'te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yılında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdemoğlu, deprem yaralarını sarmak için yürüttükleri çalışmalardan da bahsederek, 1000 tane konut sözü verdiklerini belirtti.

Yatırım yaptıkları tesislerle ilgili de konuşan Erdemoğlu, "Depremle ilgili hiçbir şekilde planımızı öteleme, erteleme gibi bir davranışa asla girmedik. En hızlı şekilde yatırımı devam eden yıllık 1 milyon 750 bin ton PTA (Saflaştırılmış Tereftalik Asit) tesisimiz 6. ayda faaliyete geçecek" dedi.

İkinci ilave elyaf tesisinin de bu yılın sonunda faaliyete geçeceğinin bilgisini veren Erdemoğlu, 350 bin tonluk yeni cips tesisleri olduğunu, onun da bu yılın sonunda ya da gelecek yılın ilk çeyreğinde faaliyete geçirmeyi planladıklarını söyledi.

Şirket geçen yılın son çeyreğinde borsadaki güçlü performansı ile dikkat çekmişti. SASA hisseleri haftanın ilk işlem gününde ise yüzde 2,89 artışla 40,58 liradan işlem görüyor.

İLGİLİ HABER Türkiye'nin en zengin 10 ismi açıklandı Forbes dergisinin yayımladığı liste ile Türkiye’nin en zengin 10 ismi belli oldu.
REKLAMI KAPAT X