SASA ve Hektaş payları için geçici tedbir kararı alındı

Okuma Süresi: 1 Dakika
SASA ve Hektaş payları için geçici tedbir kararı alındı
Doviz.com
23.01.2023 09:07

Sasa Polyester ve Hektaş hisselerinde bugünden itibaren bir ay süreyle açığa satış ve kredili işlem ile brüt takas tedbirleri uygulanacak.

Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamada, Sasa Polyester ve Hektaş hisselerinde 1 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımı ile Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması" tedbirlerinin uygulanacağı bildirildi.

KAP'a iki şirket için yapılan açıklamada; Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında, piyasada  gerçekleşen işlemler nedeniyle Sasa Polyester Sanayi A.Ş. (SASA.E) ve Hektaş Ticaret T.A.Ş. (HEKTS.E) paylarında 23 Ocak 2023 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımı ile Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması" tedbirleri uygulanacaktır, denildi. Tedbirlerin uygulanacağı son tarih ise 22 Şubat 2023 olarak bildirildi.

Sasa hisseleri cuma kapanışını yüzde 0,17 düşüşle 120,50 liradan ve Hektaş ise yüzde 0,26 artışla 38,30 liradan tamamlamıştı.

REKLAMI KAPAT X