BOTAŞ ve Mısırlı EGAS arasında mutabakat

Okuma Süresi: 1 Dakika
BOTAŞ ve Mısırlı EGAS arasında mutabakat
Doviz.com
15.02.2024 14:24

BOTAŞ ile Mısır'ın doğal gaz şirketi EGAS, ilişkilerin derinleştirilmesi konusunda mutabakata vardı.

BOTAŞ, Mısır'ın doğal gaz şirketi EGAS ile ilişkilerin derinleştirilmesi konusunda bir mutabata vardıklarını açıkladı. BOTAŞ'tan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Mısır'a gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında BOTAŞ ve EGAS (Egyptian Natural Gas Holding Company) üst yönetimleri arasında da bir toplantı gerçekleştirdiği ve burada bir mutabakat sağlandığı belirtildi.

Açıklamaya göre, bu mutabakat çerçevesinde doğal gaz ve LNG ticareti imkânlarının yanısıra, doğal gaz altyapı ve yer altı depolarına yönelik iş birliği, teknik bilgi ve deneyim paylaşımı konularında istişarelerde bulundu.

Toplantı ile ilgili BOTAŞ'tan yapılan açıklamada, "Tarafların önümüzdeki süreçte müzakere edilen hususlara dair atacağı somut adımlar vesilesiyle ülkemizin ve bölgemizin enerji güvenliğinin desteklenmesi hedefleniyor" denildi.

Açıklamada BOTAŞ'ın, enerji kaynak çeşitliliğinin artırılması amacı doğrultusunda bölgesindeki enerji ortaklarıyla güçlü iş birlikleri kurmaya devam ettiği ifade edildi.

İLGİLİ HABER DMM’den “elektrik ve doğal gaz zammı” iddialarına ilişkin açıklama Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, "Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan, 'Elektrik ve doğal gazda seçimden sonra yüzde 150 - yüzde 200 arası zam bekleyebiliriz.' dedi" iddiasını yalanladı.
REKLAMI KAPAT X