Almanya Maliye Bakanı: Almanya'da diğer Avrupa ülkelerine göre daha az çalışılıyor

Okuma Süresi: 1 Dakika
Almanya Maliye Bakanı: Almanya'da diğer Avrupa ülkelerine göre daha az çalışılıyor
Doviz.com
19.04.2024 09:56

Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner, diğer Avrupa ülkelerine göre Almanya'da daha az çalışıldığını belirterek, çalışma saatlerindeki bu açığın, ülke ekonomisinin karşı karşıya olduğu bir sorun olduğunu söyledi.

Alman haber ajansı DPA'nın haberine göre Lindner, Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası Bahar Toplantıları kapsamında yaptığı açıklamada, Alman ekonomisine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Alman ekonomisinin karşı karşıya olduğu sorunun kamu yatırımlarındaki eksiklik değil, yıllık bazda çalışma saatlerindeki açık olduğunu dile getiren Lindner, "İtalya'da, Fransa'da ve başka yerlerde insanlar bizden çok daha fazla çalışıyor." dedi.

Lindner, Almanya'da demografik yapıya ve çalışma saatlerinin azaltılmasına ilişkin taleplere değinerek, ülkede bürokrasinin azaltılması ve şirketlerin yatırım yapması için vergi teşviklerinin yanı sıra iş gücü piyasasına yönelik reformların da gerekli olduğunu vurguladı.

Alman ekonomisi için önerdiği önlemlerin çoğunun maliyetli olmadığını belirten Lindner, önlemlerin kamu bütçesinde ve sosyal güvenlik sistemlerinde tasarruf sağladığını kaydetti.

Lindner, Alman ekonomisinin potansiyel büyümesini iki ila üç yıl içinde iki katına çıkarmayı hedeflediğini söyledi.

REKLAMI KAPAT X