Bakan Ersoy açıkladı: Ücretsiz 5 yıldızlı halk plajı sayısı 21'e ulaşacak

Okuma Süresi: 1 Dakika
Bakan Ersoy açıkladı: Ücretsiz 5 yıldızlı halk plajı sayısı 21'e ulaşacak
Doviz.com
22.12.2023 15:18

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 6 yeni halk plajını açarak ücretsiz 5 yıldızlı halk plajı sayısını 21'e çıkaracaklarını söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2019 yılında, 5 yıldız kalitesinde Ücretsiz Halk Plajı Projesini başlattıklarını anımsatarak, vatandaşların talepleri doğrultusunda atılan bu adım kapsamında 5 yıl gibi kısa bir sürede 15 projeyi tamamladıklarını ve vatandaşın kullanıma sunduklarını dile getirdi.

Projeye gösterilen ilgiden dolayı tüm vatandaşlara teşekkürlerini sunan Ersoy, "Her yıl yeni yatırımlarla ücretsiz halk plajlarımızın sayısını artıracağız. Bu kapsamda da 2024 yılında, Manavgat-Ilıca, Kemer-Tekirova, Bodrum-Yalıkavak, Çeşme-Ovacık, Adana-Karataş ve Giresun-Merkez olmak üzere 6 yeni halk plajı açarak sayılarını 21'e çıkarıyoruz." dedi.

Anadolu topraklarının medeniyet mirasını korumanın, ağır ancak şevkle omuzladıkları sorumluluk olduğunu vurgulayan Ersoy, aynı zamanda sürdürülebilirliğin sürecin önemli bir parçası olduğunu belirtti.

Bu hususta yürütülen çalışmalarla Türkiye'ye yine ilkleri yaşattıklarını ifade eden Ersoy, "Ankara, Gordion Antik Kenti ile ilk kez UNESCO Dünya Miras Listesine girmiş oldu, hem de camiler bağlamında dünyanın ilk seri varlığı olarak Anadolu'nun Ortaçağ Dönemi Ahşap Hipostil Camileri, Dünya Miras Listesi'ndeki yerini aldı." dedi. 

İLGİLİ HABER Gordion Antik Kenti “Dünya Mirası” oldu: İşte Türkiye'nin 20 kültür hazinesi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Gordion Antik Kenti'nin Türkiye'nin 20'nci varlığı olarak UNESCO Dünya Miras Listesi’ne kaydedildiğini açıkladı. Peki, Türkiye'den Unesco Dünya Kültür Miras Listesi'ne giren diğer yerler nerelerdi? İşte tam liste...
REKLAMI KAPAT X