Bakan Şimşek ile Dünya Bankası Başkanı arasında basına kapalı görüşme

Okuma Süresi: 1 Dakika
Bakan Şimşek ile Dünya Bankası Başkanı arasında basına kapalı görüşme
Doviz.com
11.06.2024 14:13

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Dünya Bankası Grubu Başkanı Ajay Banga ile bir araya geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Dünya Bankası Grubu Başkanı Ajay Banga ile görüştü.

Şimşek ve Banga arasındaki görüşme, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda gerçekleşti. Basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık 1 saat sürdü.

Banga'nın ziyareti, uzun süre sonra Dünya Bankası Grubu Başkanı düzeyinde Türkiye'ye gerçekleştirilen ilk ziyaret olması bakımından önem taşıyordu.

AA'nın haberine göre görüşmede, Türkiye ekonomisindeki gelişmeler ele alındı. Banga, Türkiye'nin ekonomi programına desteğini yineledi.

Habere göre ayrıca Dünya Bankası ile Türkiye arasında 2024-2028 mali yıllarını kapsayan mali ve teknik işbirliğinin temelini oluşturan "Ülke İşbirliği Çerçevesi" görüşüldü. Bu kapsamda, afetlere dirençlilik, enerji, yeşil dönüşüm, iklim değişikliği ile mücadele, ihracatın desteklenmesi, reel sektör, altyapı, lojistik, sanayi, tarım, eğitim, sağlık ve kapsayıcılık gibi birçok alanda geliştirilebilecek iş birlikleri üzerinde duruldu.

İLGİLİ HABER Dünya Bankası ile IMF heyetinden Ankara ziyareti Rutin yıllık gözlem temasları kapsamında geçen hafta önce Dünya Bankası sonra da IMF heyetinin Türkiye’ye geldiği bildirildi.
REKLAMI KAPAT X