Bakan Şimşek'ten yerel seçim sonrası ilk mesaj

Okuma Süresi: 1 Dakika
Bakan Şimşek'ten yerel seçim sonrası ilk mesaj
Doviz.com
01.04.2024 11:49

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dün gerçekleşen yerel seçimlerin ardından ana hedefin enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek olduğunu belirterek, “Sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacağız." dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, yerel seçimlerin ardından sosyal medya hesabından değerlendirmede bulundu. 

Bakan Şimşek’in konuyla ilgili açıklaması şöyle oldu:

"Mahalli seçim sonuçları milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun.

Eylül 2023’te açıkladığımız Orta Vadeli Programımızı (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz.

Ana hedefimiz olan enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacağız.

OVP’de açıklanan takvime uygun olarak hayata geçireceğimiz yapısal reformlar ile ekonomide dönüşümü gerçekleştirerek verimlilik ve rekabet gücü artışı sağlayacağız.

Böylece sürdürülebilir büyüme amacımıza ulaşarak sağlayacağımız kalıcı refah artışı toplumun tüm kesimlerince paylaşılacaktır.

Başarıya giden yol azim, kararlılık ve sabır ister. Azimliyiz, kararlıyız, başaracağız."

İLGİLİ HABER İş dünyası seçim sonuçlarını nasıl değerlendirdi? Dün gerçekleşen yerel seçimlerin ardından TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve İTO Başkanı Avdagiç açıklamalarda bulundu. İşte iş dünyasının yerel seçimlere yönelik ilk açıklamaları..
REKLAMI KAPAT X