Bakan Yumaklı'dan "yaş çay alım fiyatı" açıklaması

Okuma Süresi: 1 Dakika
Bakan Yumaklı'dan
Doviz.com
15.05.2024 12:48

Bakan Yumaklı, yaş çay alım fiyatına ilişkin yaptığı açıklamada, fiyatın maliyetlere göre hazırlanmış makul bir rakam olduğunu söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, AK Parti'nin TBMM Grup Toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

2024 yılı yaş çay alım fiyatının kilogram başına 17 lira, üreticilere verilen destekleme bedelinin ise 2 lira olarak belirlenmesinin ardından üreticilerin tepkilerinin sorulması üzerine Yumaklı, 2024 yılı yaş çay alım fiyatının maliyetlere bakılarak yapıldığını söyledi.

ÇAYKUR'un alım fiyatıyla maliyetlerin arasında anormal bir durumun olmadığını vurgulayan Yumaklı, "Maliyetlere göre hazırlanmış, açıklanmış, çalışılmış makul bir alım fiyatı var. Her sene olduğu gibi maliyetlere bakılır, onun üzerine makul gelir ya da kar konulur buna göre fiyat açıklanır. Geçen yıllardan hiçbir farkı yok. Ama geçen yıllarda da hatırlıyorsanız bu beklentiler çoktu, çok daha yükseklere çekilmişti. Doğru olduğunu düşünmüyorum açıkçası" diye konuştu.

İLGİLİ HABER Bakan Işıkhan yanıtladı: Emekliye ek refah payı verilecek mi? ▶️ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücret ve emekliye ek refah payı konularına ilişkin kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.
REKLAMI KAPAT X