Bakan Yumaklı, orman yangınlarıyla mücadelede son durumu paylaştı

Okuma Süresi: 1 Dakika
Bakan Yumaklı, orman yangınlarıyla mücadelede son durumu paylaştı
Doviz.com
12.06.2024 16:42

Bakan Yumaklı, İzmir Narlıdere ve İstanbul Pendik yangınlarının kontrol altına alındığını, Çanakkale Eceabat, Muğla Milas ve Sinop Dikmen'deki yangınlara müdahalenin ise sürdüğünü bildirdi.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, sosyal medya hesabından orman yangınlarına müdahaleye ilişkin son bilgileri paylaştı.

Yangınlarla mücadelenin aralıksız sürdüğünü belirten Yumaklı, "İzmir Narlıdere ve İstanbul Pendik yangınları kontrol altına alındı, Çanakkale Eceabat, Muğla Milas ve Sinop Dikmen'deki yangınlara müdahale devam ediyor." ifadesini kullandı.

Yumaklı, orman yangınlarına müdahalede kullanılan ekipman ve personele ilişkin de şunları kaydetti:

"Yangınlara 19 uçak, 13 helikopter, 104 arazöz ve iş makinesi ile 615 personelle müdahale ediyoruz. Yangınların başladığı ilk andan itibaren 'Ormanın Kahramanları' havadan ve karadan mücadeleye devam ediyor."

İLGİLİ HABER "Hızlı karar almamız gerektiğinde yapay zekayı kullanacağız" Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, AI Tomorrow Summit 2024'te, yapay zekanın tarım sektöründe geldiği noktayı yakından takip ettiklerini belirterek, "Hızlı karar almamız gereken noktalarda da yapay zekayı kullanacağız" dedi.
REKLAMI KAPAT X