Biden: ''Onaylanırsa, ben de imzalarım''

Okuma Süresi: 1 Dakika
Biden: ''Onaylanırsa, ben de imzalarım''
Doviz.com
10.03.2024 19:19

Joe Biden, ABD Temsilciler Meclisi Enerji ve Ticaret Komitesi'nin TikTok'un yasaklanmasının önünü açacak yasa tasarısını onaylaması hakkında basın mensuplarının sorularını cevapladı

 

ABD Başkanı Biden, "Kongrenin söz konusu yasa tasarısını onaylaması durumunda, dosya önüme geldiğinde ben de imzalarım." dedi.

ABD Temsilciler Meclisi Enerji ve Ticaret Komitesinin 7 Mart'ta onayladığı tasarı kapsamında, Pekin merkezli ByteDance firması, TikTok hisselerini 180 gün içinde devretmezse uygulamanın ülkede yasaklanması öngörülüyor.

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre, Beyaz Saray'ın oluşturulmasında teknik destek verdiği TikTok'a erişimin yasaklanmasına ilişkin tasarının Biden'ın onaylayacağı bir noktaya ulaşmak için "düzenlemeye ihtiyaç duyduğunu" kaydetmişti.

Hükümetinin TikTok'un ulusal güvenliğe tehdit oluşturduğunu savunmasına karşın Biden'ın 5 Kasım'da yapılması planlanan 2024 başkanlık seçimleri kampanyası, ekibi tarafından TikTok üzerinden de yürütülüyor.

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Komitenin tasarıyı onaylamasna dair Truth Social adlı sosyal medya platformundan yaptığı paylaşımda, yasak getirilmesi durumunda TikTok'un rakipleri Facebook gibi sosyal medya platformlarının güçleneceğini belirtti. Başkanlığı döneminde Trump, WeChat ve TikTok uygulamalarının yasaklanması yönünde karar almış, sonrasında kararı iptal etmişti.

 

Etiketler: abd TikTok
REKLAMI KAPAT X