Çalışma saatleri kısalacak mı?: Bakan Işıkhan'dan uyarı

Okuma Süresi: 1 Dakika
Çalışma saatleri kısalacak mı?: Bakan Işıkhan'dan uyarı
Doviz.com
24.02.2024 18:00

Çalışma saatlerinin kısalacağına ilişkin tartışmalarla ilgili uyarılarda bulunan Bakan Vedat Işıkhan, "Bakanlık tarafından bir açıklama gelmediği sürece kamuoyunda yer alan haberleri dikkate almayın" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Manisa'da gerçekleştirilen 'İş-Pozitif Kadın İstihdamı Projesi' bölge toplantısında, çalışma saatlerinin düşürüleceği yönünde yapılan haberler üzerine bir açıklamada bulundu.

Bakan Işıkhan, söz konusu iddiaların kendileri dışında çıkan yorum ve haberlerden kaynaklandığını ifade ederek, "Türkiye Yüzyılı’na yakışır bir iş kanunu ve çalışma hayatı konusunda elimizden geleni yapacağımızı belirtmek isterim" dedi.

Bakan Işıkhan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Son günlerde çalışma hayatıyla ilgili bizim dışımızda çokça yorum ve haberler olduğunu görüyoruz. Tabi ki çalışma hayatı dinamik bir yapıya sahip. Biz daima işçimizin ve işverenimizin kazanılmış haklarını korumayı önceliyoruz. Devamında ise Türkiye Yüzyılına yakışır bir iş kanunu ve çalışma hayatı konusunda elimizden geleni yapacağımızı belirtmek isterim. Bu yüzden doğrudan bizden bir açıklama gelmediği sürece kamuoyunda yer alan haberlerin dikkate alınmaması gerektiğini belirtmek isterim.''

İLGİLİ ANALİZ Çalışma saatleri kısalıyor mu?: Dünyadaki örnekler Çalışma saatlerinin haftalık 45 saatten 40 saate indirilmesi konuşulurken milyonlarca çalışanı ilgilendiren bu tartışmanın sonucu merakla bekleniyor. Peki, dünyada diğer ülkeler kaç saat çalışıyor?
REKLAMI KAPAT X