Çaykur, çay fiyatlarında tekrar artışa gitti

Okuma Süresi: 1 Dakika
Çaykur, çay fiyatlarında tekrar artışa gitti
Doviz.com
12.09.2023 10:13

Çaykur, çay fiyatlarına bugün itibarıyla yüzde 15 oranında yeni bir zam daha yaptı. Böylece son 97 günde çaya dördüncü kez zam gelmiş oldu.

Bloomberg HT’den İrfan Donat’ın aktardığına göre, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (Çaykur), çay fiyatlarına ardı ardına zam yapmaya devam ediyor. Böylelikle raflardaki çayların fiyat etiketleri bugün gelen zamla birlikte haziran ayından bu yana dördüncü kez değiştirilmeye hazırlanıyor.

8 Haziran'da kuru çay fiyatlarına yüzde 43 zam yapan Çaykur, ikinci zammını 14 Temmuz'da yüzde 9,5 oranında gerçekleştirmişti.

15 Ağustos itibarıyla çaya yüzde 4,5 oranında üçüncü bir zam daha yapan Çaykur, son olarak 12 Eylül tarihinde çay fiyatlarına yüzde 15 zam yaptı.

Yeni fiyat listeleri ise toptan satış yapan şirketlere gönderilmeye başlandı.

Böylece Çaykur'un kuru çay fiyatları 8 Haziran'dan bu yana son 97 günde toplam yüzde 88,2 oranında zamlanmış oldu.

Öte yandan, TÜİK’in ağustos ayı verilerine göre, çay ve diğer demlendirilen içecek çeşitlerindeki fiyat artış oranı aylık bazda yüzde 7,17, yıllık artış ise yüzde 54,61 olarak açıklandı.

İLGİLİ HABER Ağustos ayının zam şampiyonu şans oyunları oldu Ağustos ayında enflasyonun yılın zirvesine çıktığı bir dönemde, tüketici fiyatları bazında fiyatı en fazla artan ürün ise yüzde 74,67 ile şans oyunları oldu.
Etiketler: Çaykur kuru çay zam
REKLAMI KAPAT X