Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz'dan enflasyonla mücadele mesajı

Okuma Süresi: 2 Dakika
Doviz.com
15.06.2023 14:00

Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Yılmaz, enflasyonla mücadelede kararlı adımlar atılacağını ve kamuda tasarruf anlayışıyla hareket edeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplandı.

Toplantıya; Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel katıldı.

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan da kurul üyesi olmamasına rağmen davet edildiği toplantıya katıldı.

Öncelikli başlığın enflasyonla mücadele olduğu toplantıda, ekonomi ile ilgili yeni yol haritası masaya yatırıldı.

Toplantı sonrası açıklama yapan Cevdet Yılmaz da enflasyonla mücadeleye ilişkin mesaj verdi.

Buna göre Yılmaz, "Bir yandan depremlerin yaralarını sararken diğer yandan temel sorun olarak gördüğümüz enflasyonla mücadelede etkin ve kararlı adımlar atacağız." dedi.

Orta Vadeli Programın eylül ayında açıklanacağını da söyleyen Yılmaz, "Kamu politikaları ve uygulamalarını gözden geçirecek, kaynak tahsisini bu çerçevede yönlendireceğiz." diye konuştu.

Yılmaz ayrıca, "Serbest piyasa kuralları içinde ekonomimizin rekabet gücünü ve verimliliğini artırmaya dönük adımlara kararlılıkla devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Kurul son toplantısını geçen yıl 27 Aralık'ta yapmıştı. Son toplantı yeni dönemin ilk toplantısı oldu.

REKLAMI KAPAT X