Ekonomist Enver Erkan hayatını kaybetti

Okuma Süresi: 1 Dakika
Ekonomist Enver Erkan hayatını kaybetti
Doviz.com
02.09.2023 11:52

Ekonomi dünyasının yakından tanıdığı Dinamik Yatırım Menkul Değerler Başekonomisti Enver Erkan 35 yaşında yaşamını yitirdi.

Dinamik Yatırım Menkul Değerler Başekonomisti Enver Erkan geçirdiği ani rahatsızlık nedeniyle bir süredir hastanede tedavi görüyordu.

Erkan'ın dün itibarıyla ise yaşamını yitirdiği bildirildi. Finansal piyasalar üzerine televizyon, gazete ve internet sitelerinde yaptığı değerlendirmelerle tanınan Enver Erkan’ın cenazesinin de 3 Eylül Pazar günü memleketi Rize’de toprağa verileceği paylaşıldı.

Enver Erkan kimdir?

İstanbul’da 1988 yılında dünyaya gelen Enver Erkan, Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Lisesi’nden mezun olduktan sonra Doğuş Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde Ekonomi ve Finans Bölümü’nü tamamladı ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Finansal Ekonomi masterı yaptı.

İş hayatına 2013 yılında ALB Menkul Değerler’de araştırma analisti olarak başlayan Enver Erkan, 2016 yılında araştırma müdür yardımcısı olarak Global Kapital Group’a geçti. 2018 yılında GCM Yatırım’da ekonomist olarak görev alan Erkan, 2019 yılında Tera Yatırım’da başekonomist görevine getirildi. Enver Erkan, mart ayı itibarıyla ise Dinamik Yatırım Menkul Değerler bünyesine katılmıştı.

REKLAMI KAPAT X