Emekli Memur-Sen'den seyyanen zam çağrısı

Okuma Süresi: 1 Dakika
Emekli Memur-Sen'den seyyanen zam çağrısı
Doviz.com
09.01.2024 12:21

Emekli Memur-Sen Başkanı Ali Küçükkösen, emeklilerin mevcut aylıklarla hayatını idame ettirecek seviyede olmadığını belirterek, seyyanen zam çağrısında bulundu.

Memur ve emekli maaşlarının belli olmasının ardından maaşlara yönelik talepler de gelmeye devam ediyor. Buna göre son olarak Emekli Memur-Sen'den seyyanen zam talebi geldi.

Yazılı açıklama yapan Emekli Memur-Sen Başkanı Ali Küçükkösen, kamu görevlisi gibi emeklisinin de personel sisteminin bir parçası olduğuna dikkati çekerek, kadronun sadece kamu çalışanına verilmiş bir hak ve menfaat değil, aynı zamanda kamu emeklisini de kapsayacak bir hak olduğuna dikkati çekti.

Emekli oldukları kadronun, haklarını sadece çalışırken ya da emekli olurken değil, emeklilik sürecinin tamamında etkilediğini belirten Küçükkösen, kamu görevlisinin görev aylığı ve emekli aylığı arasında orantısız, adaletsiz, hakkaniyetsiz bir farklılık olduğunu ifade etti.

Ali Küçükkösen, emekliliğin, yıllarca verilen emeğin, sunulan katkının, dökülen alın terinin, eksiksiz yatırılan vergilerin sonucunda elde edilmiş bir hak olduğuna da dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Hayatımızın geri kalan kısmını insan onuruna yakışır bir maaş elde ederek, geçim kaygısı düşünmeden, huzurlu bir şekilde yaşamak kamu işvereninden en doğal beklentimizdir. Devletimizden beklentimiz, kamu görevlilerine yapılan seyyanen ödemenin emeklilere de yansıtılması, çalışan-emekli arasındaki uçurumun azaltılması, eksikliklerin gidermesi, sesimizin duyulmasıdır."

İLGİLİ HABER Memur-Sen'den maaş zamlarına ilişkin iyileştirme talebi Altı aylık enflasyon rakamlarının netleşmesinin ardından memur ve emekli maaş zam oranı da belli oldu. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ise zam oranlarının ardından kamu görevlileri ve emeklilere iyileştirme talebinde bulundu.
REKLAMI KAPAT X