Faizsiz 150 bin TL’lik evlilik kredisi başvuruları ne zaman başlayacak?

Okuma Süresi: 1 Dakika
Faizsiz 150 bin TL’lik evlilik kredisi başvuruları ne zaman başlayacak?
Doviz.com
09.02.2024 12:41

Yeni evli çiftlere kredi başvurusu aylardır gündemdeki yerini koruyor. Söz konusu kredi imkanından yararlanmak isteyen gençler de başvuru tarihi ve şartları gibi ayrıntıları araştırıyor. İşte faizsiz evlilik kredisine yönelik merak edilenler..  

Yeni evleneceklere 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi başvurularının ne zaman başlayacağı sorgulanmaya başladı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ise geçtiğimiz hafta, faizsiz evlilik kredisi başvuru tarihini ve şartlarını açıklamıştı.

İLGİLİ HABER Evlenecek gençlere faizsiz kredi desteğinde başvuru tarihi belli oldu Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu'na ilişkin çalışmaların tamamlandığını belirterek, başvuruların başlayacağı tarihi açıkladı.

Buna göre 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi başvuruları 15 Şubat 2024 Perşembe günü alınmaya başlanacak.

Başvurusu onaylanan gençlere 48 ay vadeli 2 yıl geri ödemesiz toplamda 150 bin lira faizsiz kredi verilecek.

Evlilik kredisi başvuruları nasıl yapılacak?

Yeni evleneceklere faizsiz 150 bin TL evlilik kredisi başvuruları Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek.

Faizsiz krediden kimler faydalanacak?

Deprem bölgesindeki gençler bu krediden öncelikli olarak faydalanacak. İlerleyen süreçte program Türkiye genelindeki tüm gençleri kapsayacak.

Ayrıca programdan yararlanmak isteyenlerin bakanlık tarafından evlilik öncesi ve sonrası sunulacak eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanmayı taahhüt etmesi gerekecek.

REKLAMI KAPAT X