Görevden alınan Uzuner, Merkez Bankası'ndan istifa etti

Okuma Süresi: 1 Dakika
Görevden alınan Uzuner, Merkez Bankası'ndan istifa etti
Doviz.com
19.09.2023 15:28

Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın atandıktan sonra İletişim ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü görevinden aldığı Gizem Uzuner, kurumdan istifa ettiğini açıkladı.

Hafize Gaye Erkan’ın haziran ayında Merkez Bankası Başkanlığı koltuğuna oturması sonrasında İletişim ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü görevinden alınan Gizem Uzuner, bankadan istifa ettiğini duyurdu.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Uzuner, konuyla ilgili şunları kaydetti:

"Devlete hizmet olarak görüp kabul ettiğim ve bir yılı aşkın süredir görev aldığım Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan bu ay itibarıyla istifa ederek ayrılmış bulunuyorum.

Ömürlük deneyimler edindiğim bu yolculuğuma eşlik eden tüm yöneticilerime, İletişim ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü çalışanlarına ve İdare Merkezi’ndeki tüm mesai arkadaşlarıma, danışman olarak görevimi sürdürdüğüm kısa sürede desteğini esirgemeyen tüm TCMB mensuplarına çok teşekkür ederim."

Öte yandan haziran ayında görevden alınan Uzuner'in tekrar spikerliğe döneceği iddia edildi.

İLGİLİ HABER TCMB Başkanı Erkan, ilk görevden almasını gerçekleştirdi TCMB Başkanı Hafize Gaye Erkan, bankanın İletişim ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Gizem Uzuner'i görevden aldı.
REKLAMI KAPAT X