İngiltere Başbakanı Sunak’tan vergileri indirme sözü

Okuma Süresi: 1 Dakika
İngiltere Başbakanı Sunak’tan vergileri indirme sözü
Doviz.com
20.11.2023 14:21

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, vergileri dikkatle ve sürdürülebilir şekilde indirme sözü verdi.

İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, Maliye Bakanı Jeremy Hunt'ın durgun ekonomiyi hızlandıracak tedbirleri açıklaması beklenen bu haftaki bütçe güncellemesi öncesinde, hükümetinin dikkatini vergi indirimine çevirebileceğini söyledi.

2024'te seçim çağrısı yapması beklenen Sunak, yaptığı konuşmada, "Enflasyon yarıya indiğine ve büyümemiz daha güçlü olduğuna yani gelirlerimiz daha yüksek olduğuna göre bir sonraki aşamaya geçebilir ve dikkatimizi vergi indirimine çevirebiliriz" dedi.

Sunak, hükümetinin vergi yükünü azaltmaya öncelik vermesi gerektiğini ancak Liz Truss'un geçen yıl açıkladığı ve tahvil piyasalarında kargaşaya yol açan türden fonlanmamış vergi kesintileri konusunda acele etmeyeceğini de vurguladı.

İLGİLİ HABER İngiltere'de vergi indirimlerinin iptal edilmesinin ardından Truss'ın liderliği sorgulanmaya başladı İngiltere'de vergi indirimlerinin iptal edilmesinin ardından Başbakan Liz Truss'ın görevde kalmak için güvenirliğinin azaldığı vurgulanarak, "Başbakanlık Konutu 10 Numara'daki son günleri" söylemleri çoğaldı.

Sunak ayrıca hükümetin vergileri zaman içinde azaltacağını ve enflasyonu artıracak hiçbir şey yapmayacağının da altını çizdi.

REKLAMI KAPAT X