Johnson&Johnson’a yönelik "6 aylık iflas başvurusu yasağı" istendi

Okuma Süresi: 1 Dakika
Johnson&Johnson’a yönelik
Doviz.com
03.08.2023 13:07

Johnson&Johnson pudralarının kansere neden olduğunu iddia eden davacıların avukatları; ABD'li bir yargıcı, şirketin üçüncü kez iflas koruma başvurusunda bulunmasını engellemeye çağırdı.

Geçen haftaki iflas mahkemesinde J&J'nin yan kuruluşu LTL Management'ın iflas korumasını tetiklemek için gerekli acil mali sıkıntı içinde olmadığına karar verildi.

İLGİLİ HABER Kozmetik devinin iflas talebi, ABD mahkemeleri tarafından reddedildi Hijyen ve kozmetik sektörünün lider ürünlerini bünyesinde barındıran Johnson & Johnson firmasının iflasını istemesinin ardından mahkemeden talebe ilişkin olumsuz yanıt geldi.

J&J bu karara itiraz etmeyi planlarken, kanser davacıları ve ABD Adalet Bakanlığı'nın iflas bekçisi, New Jersey, Trenton'daki ABD İflas Yargıcı Michael Kaplan'dan şirketin en az 180 gün boyunca üçüncü kez iflas başvurusunda bulunmasını engellemesini istedi.

LTL'nin iflas başvuruları, J&J aleyhindeki 38 bin davayı büyük ölçüde durdururken; J&J, talk ürünlerinin güvenli olduğunu ve asbest içermediğini söylemişti.

LTL'nin iflasında kanser davacılarını temsil eden resmi komitenin avukatı David Molton ise şirketin tekrarlanan iflas başvuruları göz önüne alındığında, yeni iflas başvurularının geçici olarak yasaklanmasının uygun olduğunu söyledi.

Ne olmuştu?

Merkezi ABD'de bulunan, kozmetik ve hijyenik ürünler üreten Johnson & Johnson, kozmetik talk ürünlerinin kansere neden olduğu iddialarıyla açılan davalarda anlaşmaya varmak için gelecek 25 yılda 8,9 milyar dolar ödemeyi kabul etmişti.

REKLAMI KAPAT X