'Kredi kartına taksit kaldırıldı' iddialarına ilişkin resmi açıklama

Okuma Süresi: 1 Dakika
'Kredi kartına taksit kaldırıldı' iddialarına ilişkin resmi açıklama
Doviz.com
27.02.2024 09:24

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, kredi kartı kullanımlarında taksit uygulamasının kaldırılmasına ilişkin hayata geçirilmiş herhangi bir düzenleme bulunmadığını bildirdi.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, "kredi kartına taksit kaldırıldı" iddialarına ilişkin açıklamada bulundu.

Bazı sosyal medya hesaplarında yer alan "kredi kartına taksit kaldırıldı" iddiasının doğru olmadığının belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi: "Hazine ve Maliye Bakanlığı veya ilgili kuruluşlar tarafından, kredi kartı kullanımlarında taksit uygulamasının kaldırılmasına ilişkin hayata geçirilmiş herhangi bir düzenleme bulunmamaktadır. Kredi kartları konusunda doğru olmayan bilgiler üzerinden, piyasanın işleyişini bozabilecek mesnetsiz ve spekülatif açıklamalar yapıldığı tespit edilmiştir. Resmi kurum ve yetkililerin dışında yapılan açıklamalara itibar etmeyiniz."

İLGİLİ HABER Perakendecilerden kredi kartı sınırlamasına ilişkin uyarı Kredi kartlarına yeni düzenleme tartışmalarına ilişkin konuşan Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, "Kartla harcamaya yeni sınırlama perakendeciyi ve vatandaşı zorlar" dedi.
Etiketler: kredi kartı DMM
REKLAMI KAPAT X