Kremlin: Batılı ülkelerin Rus varlıklarına yönelik olası hamlesine karşılık vereceğiz

Okuma Süresi: 1 Dakika
Kremlin: Batılı ülkelerin Rus varlıklarına yönelik olası hamlesine karşılık vereceğiz
Doviz.com
21.03.2024 16:24

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Batılı ülkelerin Rus varlıklarından elde edilen gelirleri kullanmaya yönelik olası hamlesine farklı şekillerde karşılık vereceklerini söyledi.

Peskov, başkent Moskova’da, Avrupa Birliği’nin dondurulan Rus varlıklarından elde edilen gelirleri Ukrayna için kullanma girişimlerini gazetecilere değerlendirdi.

Rusya’nın söz konusu adımlara karşılık vereceğini belirten Peskov, “Hukuki tüm mekanizmaları, şu anda mevcut olanların yanı sıra gelecekte ortaya çıkacak yeni mekanizmaları da kullanacağız.” dedi.

Sözcü Peskov, Batılı ülkelere verilecek karşılığın doğrudan mütekabiliyet adımları şeklinde olmayacağına işaret ederek, “Kendi çıkarlarımıza uygun farklı yöntemler seçeceğiz.” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABER Rus ekonomisi yaptırımlara rağmen büyümede Avrupa ve ABD'yi geride bıraktı Dünyanın en çok yaptırım uygulanan ülkesi Rusya, Ukrayna ile savaşında üçüncü yılına girerken Batılı ülkelerle devam eden ekonomik savaş ve uygulanan yaptırımların etkisiyle gündemde kalmaya devam ediyor.
REKLAMI KAPAT X