Memur ve memur emeklilerinin maaşları ne kadar olacak?

Okuma Süresi: 1 Dakika
Memur ve memur emeklilerinin maaşları ne kadar olacak?
Doviz.com
07.06.2023 09:17

TÜİK’in, mayıs ayı enflasyon rakamlarını açıklanmasıyla birlikte emeklilerin 2023’ün ikinci yarısında alacakları zamda da son viraja girildi. Açıklanan enflasyon rakamına göre Noyan Doğan, zamlı maaşları yazdı.

Buna göre Doğan, bugünkü yazısında konuyla ilgili şunları kaydetti:

"TÜİK’in açıkladığı 5 aylık enflasyona göre üniversite mezunu memurun maaşı 14.300 liraya, şube müdürünün 23.427 liraya, derecesi 1/4 olan öğretmenin maaşı 17.887 liraya, derecesi 8/1 polis memurunun 20.652 liraya, uzman doktorun 28 bin liraya, hemşirenin 17.680 liraya çıkacak.

...

Temmuz ayında emeklilere kademeli zam da öngörülüyor. Kademeli zam, refah payı artışı ve enflasyon zammı ile birlikte temmuz ayında emeklilere üçlü bir zam yapılması planlanıyor. Temmuz ayında en düşük emekli aylığının da artırılması gündemde.

...

Temmuz ayında görevdeki memurların maaşlarında da enflasyon zammının dışında iyileştirme yapılacak. En düşük memur maaşı 12 bin lira. Yapılacak düzenleme ile en düşük memur maaşına önce seyyanen zam yapılacak, bunun üzerine toplu sözleşme zammı ve enflasyon farkı eklenecek: Böylece en düşük memur maaşı net 22 bin liraya çıkacak."

Etiketler: TÜİK enflasyon zam
REKLAMI KAPAT X