Otomotiv ana sanayinde 'ilk Türk kadın CEO': Evren Güzel kimdir?

Okuma Süresi: 1 Dakika
Otomotiv ana sanayinde 'ilk Türk kadın CEO': Evren Güzel kimdir?
Doviz.com
22.04.2024 16:22

Temsa CEO'su Tolga Kaan Doğancıoğlu, 1 Temmuz'da görevini Brisa Pazarlama ve Uluslararası Pazarlar Genel Müdür Yardımcısı Evren Güzel'e devredecek. Böylelikle Güzel, otomotiv ana sanayinde faaliyet gösteren ilk Türk kadın CEO olacak.

2020 yılı sonu itibarıyla Sabancı Holding-PPF Group ortaklığı çatısı altında faaliyet göstermeye başlayan Temsa'nın yeni CEO'su Evren Güzel olacak.

Otomotiv gazetecisi Emre Özpeynirci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu anki CEO Tolga Kaan Doğancıoğlu'nun 1 Temmuz'da görevi devredeceğini, Doğancıoğlu’nun ise Sabancı Holding'in Teksas Austin'deki yeşil enerji şirketi Sabancı Climate Technologies'in başına geçeceğini yazdı.

Özpeynirci’nin aktardığına göre CEO'luk koltuğunu ise Brisa Pazarlama ve Uluslararası Pazarlar Genel Müdür Yardımcısı Evren Güzel'e bırakacak. Böylelikle Güzel, otomotiv ana sanayinde faaliyet gösteren ilk Türk kadın CEO olacak.

Evren Güzel kimdir?

Evren Güzel, 2002 yılında Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Birmingham Üniversitesi Avrupa Birliği Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş hayatının başlangıcında İTO Emniyet ve Güvenlik Sistemleri San. Tic. A.Ş bünyesinde Dış Ticaret Yönetmeni olarak çalıştı.

Brisa bünyesine Mayıs 2006 yılında Dış Satış Koordinatörü görevi ile katıldı, 2010 Ocak ayından itibaren Dış Satışlar Müdürü (Avrupa) olarak görev aldı. 2017 Ağustos ayında Pazarlama Direktörlüğü görevine geldi. 2021 Ocak ayından bu yana Pazarlama ve Uluslararası Pazarlar Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyor.

İLGİLİ HABER OSD Başkanı Cengiz Eroldu otomotiv sektörünü değerlendirdi OSD Başkanı Cengiz Eroldu, otomotivin yeni teknolojilere ihtiyacı olduğunu belirterek, "Elektriklilerle yalnızca bunu yapamayacağız gibi duruyor. Zaten firmalarda da yoğun bir şekilde hidrojen ve benzeri konularda aslında devam eden çalışmalar var." dedi.

 

 

REKLAMI KAPAT X