Schengen vizesinde randevu sistemi değişiyor mu?: Yetkili kurumdan açıklama

Okuma Süresi: 1 Dakika
Schengen vizesinde randevu sistemi değişiyor mu?: Yetkili kurumdan açıklama
Doviz.com
01.03.2024 15:36

Schengen ülkelerine vize başvurusu yapmak isteyenlerin randevu bulamama şikayetinin artması üzerine Almanya'nın iki aşamalı yeni randevu sistemine geçtiğine dair iddialar kısa sürede gündem olmuştu. Almanya’ya yönelik vize süreçlerinde yetkili kurum olan iDATA ise iddialara ilişkin açıklamada bulundu. İşte detaylar..

Uzun zamandır başta Almanya olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinden Schengen vizesi almak için başvuruda bulunan kişiler, randevu almak için uzun süre beklemek durumunda kalıyordu.

Bununla birlikte çok sayıda da Türk vatandaşı da vize reddi ile karşılaşmıştı. Bu gelişmenin ardından Almanya'nın 18 Mart’tan itibaren randevu sürecini iki adımda gerçekleştireceğine yönelik haberler gündem oldu.

Habertürk'ün aktardığına göre ise Almanya’ya yönelik vize sürecinde yetkili kurum olan iData konuya ilişkin açıklama yaptı. Buna göre, iDATA'dan konuya yönelik henüz kendilerine ulaşan bir bilgi olmadığı, şu an için sistemin eskisi gibi internet üzerinden tek aşamalı bir başvuru olduğu açıklaması geldi.

Açıklamada ayrıca herhangi bir gelişmenin olması durumunda bunun hem iDATA'nın hem de Almanya Büyükelçiliği'nin resmi sayfasında duyuru olarak paylaşılacağı bildirildi.

REKLAMI KAPAT X