TCMB Başkanı Karahan, bankacılar ile bir araya geldi

Okuma Süresi: 1 Dakika
TCMB Başkanı Karahan, bankacılar ile bir araya geldi
Doviz.com
12.02.2024 14:22

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Dr. Fatih Karahan,Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

TBB'den yapılan açıklamada, Başkan Karahan'ın, TBB Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar ve Yönetim Kurulu üyesi bankaların genel müdürleri ile bir araya geldiği bildirildi.

Güncel makroekonomik gelişmeler doğrultusunda bankacılık sektöründeki son durumun ve geleceğe ilişkin beklentilerin değerlendirildiği toplantının oldukça verimli geçtiği belirtilen açıklamada, "Türk lirası mevduatların payını artırmaya yönelik düzenlemeler, makroihtiyati çerçevede sadeleşme ve miktarsal sıkılaşma adımları ile birlikte dezenflasyon süreci kapsamında para politikası görünümü toplantının ana gündem maddeleri olmuştur." ifadesi yer aldı.

Açıklamada, TCMB Başkanı Fatih Karahan ve TBB Başkanı Alpaslan Çakar'ın, Merkez Bankası ve bankacılık sektörünün eş güdümlü çalışmalarından dolayı memnuniyetlerini ifade ettikleri aktarıldı.

İLGİLİ HABER Enflasyon Raporu’nun yankıları sürüyor: Ekonomistler ne söylüyor? Merkez Bankası eski Başekonomisti Prof. Dr. Hakan Kara, Merkez Bankası'nın Enflasyon Raporu'na ilişkin değerlendirmesinde, faiz indirimi için yılın son çeyreğini işaret etti.
REKLAMI KAPAT X