Threads kullanıma açıldı: 2 saatte 2 milyon kullanıcıya ulaşıldı

Okuma Süresi: 1 Dakika
Threads kullanıma açıldı: 2 saatte 2 milyon kullanıcıya ulaşıldı
Doviz.com
06.07.2023 12:08

Meta'nın Twitter'a rakip yeni sosyal medya platformu Threads'i kullanıma sunmasının ardından platformun kullanıcı sayısında hızla artış gerçekleştiği görüldü. 

Meta'dan yapılan açıklamada, Threads'in metin içeriklerini paylaşmak ve herkese açık sohbetlere katılmak için Instagram ekibi tarafından oluşturulmuş yeni bir uygulama olduğu bildirildi.

Açıklamada, yeni platforma kullanıcıların Instagram hesapları aracılığıyla giriş yapabileceği aktarıldı.

Yeni platformda karakter sınırının 500 olduğu belirtilen açıklamada, bağlantılar, fotoğraflar ve 5 dakika uzunluğunda videoların da paylaşılabileceği kaydedildi.

Açıklamada, Threads'in iOS ve Android için 100'den fazla ülkede kullanıma sunulduğu ve bu ülkelerde uygulamanın App Store ve Google Play Store'dan indirebileceği bildirildi.

İlk 2 saatte 2 milyonun üzerinde kişi kaydoldu

Meta'nın Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg ise resmi Threads hesabından yaptığı ilk paylaşımda "Hadi bunu yapalım. Threads'e hoş geldiniz." ifadesini kullandı.

Threads'in vizyonunun sohbet için açık ve samimi bir kamusal alan yaratmak olduğunu belirten Zuckerberg, Instagram'ın en iyi yaptığı şeyi almayı, metinler, fikirler ve insanların akıllarından geçenleri tartışma etrafında yeni bir deneyim yaratmayı umduklarını aktardı.

Zuckerberg ayrıca konuyla ilgili paylaşımında, "Threads, ilk 2 saat içinde 2 milyon üyeyi geçti." bilgisini paylaştı.

REKLAMI KAPAT X