Threads'te rüzgar tersine döndü: Kullanıcı sayısı 10 milyona düştü

Okuma Süresi: 1 Dakika
Threads'te rüzgar tersine döndü: Kullanıcı sayısı 10 milyona düştü
Doviz.com
15.08.2023 16:01

Meta'nın X platformuna (Twitter) rakip olarak çıkardığı Threads, kullanıcı sayısındaki hızlı düşüşle yeniden gündem oldu. Buna göre kullanıcı sayısının 10 milyona kadar gerilediği bildirildi.

Geçtiğimiz ay, X platformuna rakip olarak çıkış yapan Instagram'ın metin tabanlı platformu Threads, ilk 5 günde 100 milyon kullanıcıya ulaşmıştı.

İLGİLİ HABER Threads, kullanıcı sayısında yeni bir rekor kırdı Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın sahibi Meta'nın Twitter'a rakip olarak kurduğu Threads, 100 milyon aboneye ulaşarak rekor kırdı.

Ancak bu kitleyi elde tutmayı başaramayan platformda kullanım sayısında yüzde 79 seviyesinde bir düşüş yaşadığı bildirildi.

Buna göre, uygulamayı Android cihazlarda aktif olarak kullanan kişi sayısı temmuz ayında 49,3 milyon iken, bu rakam ağustos ayında 10,3 milyon seviyelerine geriledi.

Öte yandan ABD'de en yüksek günlük aktif kullanım sayısı temmuz ayında 2,3 milyon seviyelerindeyken, ağustos ayında 576 bin olarak güncellendi.

Platformda geçirilen ortalama süre 3 dakika

Threads üzerinde günlük aktif kullanıcıların uygulamada geçirdiği ortalama sürenin ise 3 dakika olduğu bildirildi.

Öte yandan X platformunda yalnızca Android cihazlarda günlük 100 milyondan fazla aktif kullanıcı ve günde yaklaşık 25 dakika ortalama ekran süresi bulunuyor.

Etiketler: Threads X Twitter meta
REKLAMI KAPAT X