THY'den İstanbul Havalimanı'na getirilecek evcil hayvanlara ilişkin yeni açıklama

Okuma Süresi: 1 Dakika
THY'den İstanbul Havalimanı'na getirilecek evcil hayvanlara ilişkin yeni açıklama
Doviz.com
25.04.2024 09:16

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, evcil hayvanların uçağa kabulü kriterleri üzerinde olan ve kabin içinde taşınması mümkün olmayanlar için İstanbul Havalimanı’nda bir Pet Lounge konusunda çalıştıklarını duyurdu.

THY'den İstanbul Havalimanı'na getirilecek evcil hayvanlara ilişkin yeni bir açıklama yapıldı.

Sosyal medya hesabından proje hakkında paylaşım yapan Bolat, şunları kaydetti:

"Business ya da ekonomi fark etmez, kabinde hayvan dostlarımız belli kurallar içerisinde taşınıyor. Evcil hayvanınız ağırlığı kafesiyle birlikte 8 kilogramı geçmiyorsa ve kafes ebatları 23 cm yükseklik, 30 cm genişlik ve 40 cm uzunluk boyutlarını aşmıyorsa, hayvanınızı uçağın kabin bölümünde taşıyabiliyoruz.

Bu kriterler üzerinde olan ve kabin içinde taşınması maalesef mümkün olmayan dostlarımız da dahil evcil hayvanlarınızın uçuş öncesindeki zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmek ve uygun koşulları sağlamak adına İstanbul Havalimanı'mızda bir 'Pet Lounge' üzerinde çalışıyoruz. Bu sene içerisinde de tamamlanmasını hedefliyoruz."

İLGİLİ HABER Bloomberg: THY, Airbus ve Rolls-Royce ile 20 milyar dolarlık anlaşma hazırlığında Türk Hava Yolları’nın Airbus ve Rolls-Royce ile uçak bileşenlerinin yerli üretimi için bir anlaşma imzalamaya hazırlandığı iddia edildi.

 

 

REKLAMI KAPAT X