Togg'a 24 saat dolmadan 17 bin 275 ön sipariş geldi

Okuma Süresi: 2 Dakika
Doviz.com
17.03.2023 16:32

Yerli otomobil Togg'un T10X modeli için ön sipariş sürecinin başlamasının ardından 24 saat dolmadan 17 bin 275 kişinin ön sipariş verdiği bildirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, en düşük baz modelin fiyatının 953 bin lira olarak açıklandığı Togg'un T10X modeli için ilk günden sipariş veren kişi sayısının 17 bini aştığını aktardı. 

Togg T10X için ön sipariş süreci dün başlarken ilk 4 saatte 7 bin 734 kişi ön sipariş verilmişti.

Togg'dan yapılan açıklamaya göre, 2023 yılı boyunca kullanıcılarla buluşacak 12 bin T10X için ön sipariş sahiplerini belirleyecek çekiliş süreci, 27 Mart’a kadar devam edecek.

27 Mart’a kadar sürecek ön sipariş sürecinin ardından 28 Mart'ta noter huzurunda dijital çekiliş yapılacak.

Çekilişe katılmak için 60 bin TL ödenecek

Konfigürasyonu tamamlayanlar, özet sayfasında detayları inceleyip son kontrollerini yapacak. Ön sipariş sözleşmesini inceleyip onaylayanlar ise ödeme aşamasına geçecek.

Eğer kullanıcının daha önceden kurulu bir Togg e-Cüzdan’ı varsa ve 60 bin TL bakiye yüklemişse ön ödemeyi tamamlayarak çekilişe katılma hakkı kazanacak ya da Trumore üzerinden Togg e-Cüzdan’ını yaratıp 60 bin TL bakiyesini yükledikten sonra ön ödemeyi tamamlayarak çekilişe katılma hakkı elde edecek.

28 Mart'ta çekiliş yapılacak

Ön sipariş dönemi kapandıktan sonra dijital çekiliş, 28 Mart'ta noter huzurunda yapılacak. Çekilişe katılacak kullanıcıların ön sipariş numaralarıyla ad ve soyadlarının ilk harflerinin bulunduğu sıralı liste, çekiliş öncesinde Togg tarafından yayımlanacak. Çekiliş sonlandığında kazanan kullanıcılar da aynı yöntemle duyurulacak.

Sipariş hakkı kazanan kullanıcılar, akıllı cihazlarının teslimat tarihi geldiğinde ön ödeme tutarı düşülmüş bir şekilde kalan ödemelerini yapacak. Çekilişte sipariş hakkı kazanamayan kullanıcıların ön ödeme bedelleri ise önce kullanıcıların Trumore e-Cüzdan’larına, ardından da bankalarına bağlı olarak en geç 14 gün içinde otomatik olarak hesaplarına ve kredi kartlarına geri yatırılacak.

Tıklayın: Togg ilk 4 saatte rekor sipariş aldı

REKLAMI KAPAT X