TOKİ’nin indirim kampanyası bugün başlıyor: Kimler faydalanabilecek?

Okuma Süresi: 2 Dakika
TOKİ’nin indirim kampanyası bugün başlıyor: Kimler faydalanabilecek?
Doviz.com
21.09.2023 09:40

TOKİ'nin iş yeri ve konutlar için hazırladığı yüzde 25'lik indirim kampanyası bugün itibarıyla başlıyor. Peki kampanyadan kimler faydalanabilecek? İşte detaylar...

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, TOKİ'nin, 21 Haziran 2022 öncesinde yapılan evlerle ilgili kampanya başlatacağını duyurmuştu.

TOKİ'den yapılan açıklamaya göre yüzde 25 indirim kampanyası bugün başlayıp, 19 Ekim'de sona erecek.  Böylelikle borcunu peşin ödeyen konut ve iş yeri sahipleri için yüzde 25 oranında indirim yapılacak.

Kısmi ödeme imkanı

Yüzde 25 indirim kampanyasından bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da yararlanabilecek.

Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyesinin yüzde 25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 25 indirim kampanyasından faydalanabilecek.

Kampanyadan yararlanma şartları

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması zorunluluğu bulunuyor. Ayrıca geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu bulunmaması gerekiyor.

Kampanyadan ayrıca geri ödeme taksitleri en geç 2022 yılı Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanabiliyor. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından faydalanamıyor.

Öte yandan, kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri sahipleri, Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabiliyor.

Kampanya tarihinden sonra yapılacak borç kapatma ve kısmi ödemelerde ise söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmuyor.

İLGİLİ HABER TOKİ’den 42 ilde, %25 peşinat ve 120 ay vade ile konut satışı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 42 ilde 182 konutu açık artırma ile satışa sunacağını açıkladı.
REKLAMI KAPAT X