Türk futbol tarihinin en pahalı transferi gerçekleşti: İşte Galatasaray'ın alacağı ücret

Okuma Süresi: 1 Dakika
Türk futbol tarihinin en pahalı transferi gerçekleşti: İşte Galatasaray'ın alacağı ücret
Doviz.com
28.01.2024 12:30

Bayern Münih, Galatasaray'ın Fransız futbolcusu Sacha Boey'i kadrosuna kattığını duyururken Galatasaray ise Boey'in bonservisini KAP'a bildirdi. Açıklanan rakama göre Boey, Türk futbol tarihinin en pahalı transferi oldu.

Sosyal medya hesabından Boey'in Bayern formalı fotoğrafını yayımlayan Bayern Münih, resmi internet sitesinden de Fransız futbolcu ile 2028 yılına kadar sözleşme imzalandığını açıkladı.

Galatasaray'ın KAP'a yaptığı açıklamada ise transfere ilişkin şunlar paylaşıldı:

"Profesyonel Futbolcumuz Sacha Boey'nin kesin transferi konusunda FC Bayern München AG ile anlaşmaya varılmıştır.

Yapılan anlaşmaya göre transfer gelirimiz net 30.000.000 Euro olup FC Bayern München AG, şirketimize net 5.000.000 Euro tutarında şarta bağlı bonus ödeyecektir.

Ayrıca futbolcunun başka bir kulübe transfer olması durumunda FC Bayern München AG gerçekleşmeyen şarta bağlı bonusların tamamını şirketimize ödeyecektir.

Buna ek olarak iki tane hazırlık müsabakası düzenlenmesi konusunda anlaşılmış olup FC Bayern München AG, müsabakalar kapsamında gerçekleşecek kârın %50'sini şirketimize ödeyecektir."

Türkiye'nin en yüksek bedelli transferleri

Transfermarkt verilerine göre Sacha Boey'in transferi öncesinde Türkiye'nin en yüksek bedelli ilk 10 transferi ise şöyle sıralanıyordu:

Kaynak: Transfermarkt

REKLAMI KAPAT X