"X platformu tüm kullanıcılar için ücretli olabilir"

Okuma Süresi: 1 Dakika
Doviz.com
19.09.2023 11:38

Tesla ve SpaceX şirketlerinin CEO'su Elon Musk, X sosyal medya platformuna (Twitter) erişebilmek için tüm kullanıcıların ücret ödemek zorunda kalabileceğini belirtti.

BBC'nin haberine göre Musk, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile görüşmesinde, X platformuna yönelik açıklamalarda bulundu.

Tüm kullanıcıların, platforma erişebilmesi için aylık ödeme yapmasını gerektirebilecek bir sisteme geçiş yapmayı düşündüklerini ifade eden Musk, bunun platformdaki "bot ve sahte hesaplardan" kurtulmak için bir çözüm yolu olabileceğini kaydetti.

Buna göre Musk, konuyla ilgili paylaşımında, "Düşük kademeli bir fiyatlandırma sistemi kullanacağız. Bu daha uzun bir tartışma ancak bana kalırsa bu uygulama, platformdaki bot ordusuna karşı tek savunma yöntemi" dedi.

İLGİLİ HABER Erdoğan ile Musk görüştü: Bakan Kacır görüşmenin detaylarını paylaştı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Tesla ile SpaceX'in kurucusu Elon Musk'ın "Türkiye'nin Tesla yatırımı için en önemli adaylar arasında olacağını ifade ettiğini" bildirdi.
REKLAMI KAPAT X