"Yapay zekayı üreten değil benimseyen şirketlere yatırım yapılmalı"

Okuma Süresi: 1 Dakika
Doviz.com
18.09.2023 12:38

ABD'li ünlü milyarder yatırımcı Ray Dalio, yatırımcıların yapay zeka gibi teknolojiyi yaratan şirketler yerine bu yeni teknolojiyi benimseyen şirketlere para yatırmaları gerektiğini söyledi.

ABD'li milyarder Ray Dalio, ekonomik ve jeopolitik olumsuzluklar devam ederken yeni yatırımcıların çeşitlendirilmiş bir portföye sahip olması gerektiğinin altını çizdi.

Dünyanın en büyük hedge fonlarından biri olan Bridgewater Associates'in kurucusu Dalio, "Çeşitlendirmeye sahip olmak isterim çünkü bilmediklerim bildiklerimden çok daha büyük olacak" dedi.

Geçen hafta Singapur'daki Milken Enstitüsü Asya Zirvesi'nde konuşan Dalio, "Çeşitlendirme, risklerinizi keskin bir şekilde azaltmadan azaltabilir, eğer bunu nasıl iyi yapacağınızı biliyorsanız. Yaşanacak büyük aksaklıkların sonuçlarına dikkat edin çünkü dünya beş yıl içinde kökten farklı olacak. Ve yıldan yıla kökten farklılaşacak” değerlendirmesinde bulundu.

Yapay zekanın evrimi, hedge fonu yöneticisinin de dikkatini çekti. Ancak Dalio, yatırımcıların bu yeni teknolojiyi yaratan şirketler yerine bu yeni teknolojiyi benimseyen şirketlere para yatırmasını önerdi.

İLGİLİ HABER Bridgewater/Dalio: Tahvillerin uzun vadede iyi bir yatırım olmadığına inaniyorum Ünlü yatırımcı Ray Dalio, tahvil sahibi olmak istemediğini ve nakit parayı tahvillere tercih edeceğini söyledi.
REKLAMI KAPAT X