Yeni Renault Kangoo araçların lansman fiyatı açıklandı

Okuma Süresi: 2 Dakika
Yeni Renault Kangoo araçların lansman fiyatı açıklandı
Doviz.com
18.04.2024 16:01

Yeni Renault Kangoo ürün ailesinden yüzde 100 elektrikli Yeni Kangoo E-Tech ve Yeni Kangoo Van satışa sunuluyor. İşte araçların özellikleri ve lansman satış fiyatları..

Şirketten yapılan açıklamaya göre Renault Kangoo, tarihinde ilk kez elektrikli versiyonuyla yollara çıkıyor.

Yeni Renault Kangoo E-Tech'in sahip olduğu 90 kW (120 hp) elektromotor ve 45 kWh batarya, araca 285 kilometre menzil (WLTP) sağlıyor. Ayrıca, 115 beygirlik 1.5 Blue dCi motora sahip atletik ve dinamik bir tarza sahip araç, yenilikçi hafif ticari model olarak yer alıyor.

Yeni Kangoo Van ise otomatik ve manuel vites seçenekleriyle tercih edilebiliyor.

Yeni Renault Kangoo Van L2 Equilibre versiyonu lansmana özel 915 bin liradan başlayan fiyatla satışa sunulurken, Yeni Renault Kangoo E-Tech yüzde 100 Elektrikli Iconic ise lansmana özel 1 milyon 675 bin liradan başlayan fiyatıyla bugün itibarıyla Türkiye'de satışa sunuluyor.

Kangoo modelinin Combi versiyonu Kangoo Multix ise sahip olduğu binek araç özellikleri, konforu, otomatik ve manuel vites seçenekleriyle 2024'ün ikinci çeyreğinin sonunda kullanıcılarla buluşacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen MAİS AŞ Genel Müdürü Berk Çağdaş, MAİS için binek otomobil segmentinde elde ettikleri başarıları 2024'te hafif ticari araç segmentinde de elde etmeyi hedeflediklerini belirtti.

Hafif ticari araç sınıfında yeni bir sayfa açtıklarına işaret eden Çağdaş, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Artık hafif ticari araçları binek modellerden ayrı olarak ele alıyor ve ayrı bir stratejiyle yönetiyoruz. Bu stratejimize paralel olarak, Oyak vizyonu ve desteği ile Türkiye'de başlattığımız elektrifikasyon devrimiyle Yeni Renault Kangoo E-Tech yüzde 100 elektrikli ve Yeni Renault Kangoo Van 18 Nisan tarihinde bizlerle buluşuyor. Yeni Renault Kangoo E-Tech yüzde 100 Elektrikli, Kangoo modelimizin uzun yıllara dayanan tecrübesini elektrifikasyon teknolojisi ile buluşturduğumuz ve modernize ettiğimiz yepyeni bir otomobil. Geniş aileler ve iş profesyonelleri için özellikle şehir içinde ekonomik ve konforlu bir yolculuğu mümkün hale getiren özelliklerle donatıldı. Yeni Kangoo Van ise geliştirilmiş özellikleriyle hafif ticari araç segmentini bambaşka bir boyuta taşıyor."

İLGİLİ HABER Hangi araç kaç günde satıyor?: Türkiye’de en hızlı satılan araçlar İkinci elde ortalama satış süresi yeniden 30-45 güne geriledi. Peki, Türkiye’de en hızlı satan ikinci el araçlar neler oldu? İşte detaylar..
REKLAMI KAPAT X