Avusturyalı Kripto Para Madencisi Londra Borsası'nda Halka Açılacak

Okuma Süresi: 1 Dakika
Avusturyalı Kripto Para Madencisi Londra Borsası'nda Halka Açılacak
Doviz.com
18.01.2018 11:32

Deniz Kılınç / İstanbul, 18 Ocak (DHA) - Avusturya'da bir kripto para madencisi şirket bu yıl içinde Londra Borsası'nda halka açılmaya hazırlanıyor.

Avusturya'da bir kripto para madencisi olan Hydrominer GmbH'in, 2018 yılında Londra Borsası'nın "büyümekte olan şirketler pazarı"nda halka açılacağı açıklandı.
Şirket, bu hamlesiyle Avusturya küresel düzeyde gelişme hedeflerine bağlı yatırımlarını finanse etmeyi amaçlarken, Hydrominer Finans Direktörü Davis Guttman, "Yatırımcıların riskli bir piyasaya yatırım yaparken bunu güven çerçevesi içinde faaliyet gösteren bir şirkette yapmalarını istiyorum" dedi.

Hydrominer, Avusturya'da geçen Kasım ayında 2.8 milyon dolarlık kripto para ile piyasaya girdi.

Guttman, Viyana merkezli şirketin Londra'daki halka arzdan "çift rakamlı" bir kaynak elde etmeyi umduğunu belirtirken, "Şirket için kullanabileceğimizden daha fazlasını hedeflemiyoruz" dedi.

Kripto para sağlayıcı istasyonlarını Alp Dağları'nın yakınlarındaki konteynırların içine yerleştiren Hydrominer, bu sayede elektrik enerjisine kilovat saat başına 4.5 sent ile AB ortalamasından yüzde 85 daha az ödüyor.

REKLAMI KAPAT X