Binance 1,3 milyar dolarlık anlaşmayı iptal etti

Okuma Süresi: 1 Dakika
Binance 1,3 milyar dolarlık anlaşmayı iptal etti
Doviz.com
26.04.2023 09:11

Kripto para borsası Binance'in ABD'deki alt şirketi Binance.US, iflas eden kripto para borsası Voyager Digital'in varlıklarını satın almak için yaptığı 1,3 milyar dolarlık anlaşmayı iptal etti.

Binance'in konuyla ilgili açıklamasında, anlaşmanın iptal edilmesinde ABD'deki "düşmanca ve belirsiz" düzenleyici ortam gerekçe gösterildi.

Açılan davada Voyager'in avukatları, şirketin Binance.US tarafından iyi niyet göstergesi olarak ödenen 10 milyon dolarlık depozito ve Binance.US'nin fesih ücretiyle ilgili tüm haklarını saklı tuttuğunu dile getirdi.

Binance.US sözcüsü de yaptığı açıklamada, ABD'deki "düşmanca ve belirsiz" düzenleyici iklimin tüm Amerikan iş dünyasını etkileyen öngörülemeyen bir çalışma ortamı getirdiğini savundu.

ABD merkezli kripto para aracı kurumu Voyager Digital, geçen yıl temmuz ayında iflas başvurusunda bulunmuştu.

Voyager Digital, geçen yıl aralık ayında da müşterilerine ve diğer alacaklılarına mümkün olan en kısa sürede en yüksek miktarı iade edebilmek amacıyla stratejik seçenekleri değerlendirdikten sonra varlıkları için en yüksek teklifi veren Binance.US'i seçtiğini duyurmuştu.

REKLAMI KAPAT X