Binance davasında yeni gelişme: Gensler’ın davadan çıkarılması talep edildi

Okuma Süresi: 2 Dakika
Binance davasında yeni gelişme: Gensler’ın davadan çıkarılması talep edildi
Doviz.com
08.06.2023 14:38

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Binance’e açtığı davanın etkileri kripto para piyasalarında sıcaklığını korurken Binance’in avukatlarından farklı bir talep geldi.

Binance’in avukatları SEC’in açtığı dava sonrası mahkemeye sundukları taleplerinde SEC Başkanı Gary Gensler’ın davadan çıkarılmasını talep etti.

Binance’in avukatları Gensler’ın SEC başkanı olmadan önce Binance’de danışman olarak çalışmak için başvuru yaptığını, Gensler’ın gayri resmi danışman olarak Binance CEO’suyla çalışmakta bir beis görmediğini bunun SEC tarafından mahkemeye sunulan bazı belgelerle de doğrulandığını ifade etti.

Avukatın sunduğu belgelere göre Binance’in danışmanı, Binance CEO’su Changpeng Zhao ve Gary Gensler Mart 2019’da Japonya’da yüz yüze bir öğle yemeği yedi ve burada BNB tokenini ve Binance’in ABD’de bir borsa açması fikrini görüştüler.

Binance’in avukatı bu nedenlerle Gary Gensler’ın söz konusu davadan ve Binance ile ilgili herhangi bir karar alma sürecinden çıkarılması gerektiğini ifade etti. Binance avukatı, Gensler’ın söz konusu danışmanlık dönemlerine ilişkin muhtemel bir tanık olduğu göz önüne alındığında buradaki çıkar çatışmaları Gensler’ın çekilmesi gerektirir diye yazdı.

Gensler’ın 2019’da Mali Hizmetler Komitesi önünde verdiği ifadesinin bir kopyasını da tavsiye için Zhao’ya ilettiği iddia edildi.

Avukatlar Gensler’ın davadan çekilip çekilmeyeceğinin henüz doğrulanmadığını belirtti.

Binance ve SEC arasındaki davada ilk kozlar 13 Haziran’da paylaşılacak. Bu ilk duruşmada SEC’in Binance US’ın varlıklarını dondurma talebi karara bağlanacak.

Tıklayın: SEC, Binance ile şirketin kurucusu CZ'ye dava açtı

REKLAMI KAPAT X