Bitcoin aralıktan bu yana ilk kez 39 bin doların altına düştü

Okuma Süresi: 1 Dakika
Bitcoin aralıktan bu yana ilk kez 39 bin doların altına düştü
Doviz.com
23.01.2024 16:23

İşlem hacmine göre lider kripto para birimi Bitcoin, yüzde 5'in üzerinde değer kaybederek aralık ayından bu yana ilk kez 39 bin doların altını gördü.

Analiz şirketi Coinmarketcap'in verilerine göre Bitcoin dahil küresel kripto para piyasasının değeri 24 saat içinde yaklaşık yüzde 4,91 azalarak 1 trilyon 520 milyar dolara indi.

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin'in fiyatı ise son 24 saatte yüzde 5,11 düşerek aralık ayından bu yana ilk kez 39 bin doların altına indi.

Ağustos 2023’ten beri yaklaşık yüzde 70 değer kazanan Bitcoin, bugün TSİ 16.25 itibarıyla 38 bin 966 dolardan işlem görerek haftalık değer kaybını ise yüzde 10’a yaklaştırdı.

Bitcoin, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) Bitcoin spot ETF'ini (borsa yatırım fonları) onaylayarak kripto para birimini yeni yatırımcılara açacağı beklentisiyle yükselişe geçmişti.

10 Ocak'ta SEC ise Bitcoin fiyatını doğrudan takip eden borsa yatırım fonlarını onaylayarak kurumsal ve özel yatırımcıların kripto piyasasına girişini kolaylaştırmıştı.

İLGİLİ HABER SEC, spot Bitcoin ETF'lere yönelik kararını açıkladı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) başvurularını onayladı.

Söz konusu onaydan sonra Bitcoin fiyatında düzeltmenin yüzde 20’yi aşması dikkati çekerken, piyasa değeri bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum ise son 24 saatte yüzde 6’dan fazla değer kaybederek 2 bin 210 dolar seviyesine geriledi.

İLGİLİ ANALİZ Ethereum ETF’i piyasaya sürülecek mi? Kripto para piyasasında Ethereum (ETH) tabanlı bir borsa yatırım fonu (ETF) olasılığı, finans dünyasında büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Bu ilgi ise özellikle Bitcoin'e (BTC) yönelik ilk spot ETF'in Amerika Birleşik Devletleri'nde onaylanmasının ardından daha da belirginlik kazandı.
REKLAMI KAPAT X