BTC/TRY:
516.399,95
ETH/TRY:
35.199,16
LTC/TRY:
1.509,48
USDT/TRY:
13,67
BTXN/TRY:
30,74

Blokchain Akademisi’nin kurulması planlanıyor

(DHA)- İstanbul Aydın Üniversitesi’nde blok zincir (blockchain) teknolojisinin bugünü ve geleceği, “Blok zincir Teknolojileri Geleceği Nasıl Şekillendirecek” başlıklı bir konferansta ele alındı. Konferansa konuşmacı olarak katılan Birleşmiş Milletler (BM) Blok zincir Danışmanı Massimo Buonomo, “Blok zincir, gelecekte ticareti ve yaşamı yeni baştan şekillendireceğine eminiz” dedi. Blockchain Army firmasının Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erol User ise Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) izin vermesi halinde İstanbul Aydın Üniversitesi ile beraber Blok zincir (Blokchain) Akademesi’nin kurulmasının planlandığını söyledi.

Sanal paraların altındaki teknoloji olarak bilinen, gelecekte köklü değişiklikler yaratması beklenen blok zincir (blockchain) teknolojisi, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde düzenlenen bir konferansta ele alındı. Kripto para (Bitcoin, Ethereum… v.b.) ile giren ve yakın gelecekte tıptan sosyal bilimlere hemen her alana hakim olacağı söylenen blok zincir (blockchain) teknolojisinin bugünü ve geleceği, “Blok zincir Teknolojileri Geleceği Nasıl Şekillendirecek” başlıklı bir konferansta İstanbul Aydın Üniversitesi öğrencileri ve akademisyenlerine anlatıldı. Blockchain Army firmasının

Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Erol User’ın moderasyonunda gerçekleşen konferansta Birleşmiş Milletler (BM) Blok zincir Danışmanı Massimo Buonomo ise konuşmacı olarak yer aldı.

"BLOK ZİNCİR TEKNOLOJİSİ TİCARETİ VE YAŞAMI YENİDEN ŞEKİLLENDİRECEK"
Birleşmiş Milletler (BM) Blok zincir Danışmanı Massimo Buonomo, Birleşmiş Milletler olarak ele aldıkları konunun blok zincirinin yaygınlaşması olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Finansal alanda değil diğer alanlara da yayılması. Bunlar arasında sağlıktan, normal perakende ürünlere kadar her türlü üründe kullanmak. Bunun yanında tabii ki blok zinciri destekleyenler arasında yapay zekâ ve nesnelerin interneti. Bu üçünün bir araya geldiğinde geleceğin yeni baştan şekilleneceği, ticaretin ve yaşamında dâhil yeni baştan şekilleneceğine eminiz”

BLOK ZİNCİR AKADEMESİ PLANLANIYOR
İstanbul Aydın Üniversitesi ile bundan üç ay önce yaptıkları anlaşma kapsamında Blockchain Army olarak Aydın Üniversitesi ile beraber bir Blokckcaih Akademisini kurmayı ve YÖK’ün iznine tabi olarak da bunu master sınıflarında ders olarak okutulmasının planlandığını dile getiren Erol User, “Bunun sürecinde biz de blockchain teknoloiji konusunda dünyada lider olan uzmanları üniversiteye getirip öğrencilere blockchain’in yani blok zincirinin ne olduğunu anlatmaya çalışan bir seriyi başlattık. Bu serinin de ilk konuğu Massimo Buonomo oldu. Blok zinciri yeni bir teknolojidir. Blok zincirinin özelliğinden dolayı güvenilir, eş zamanlı ve tamamen transparan olduğu için bu teknolojinin sağlıkta, otomotivde ve daha birçok alanda kullanıldığı için Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önerisiyle oluşan, bu teknolojinin

Türkiye’ye yerleştirilmesinden sorumlu olan Sayın Bakanımız Mustafa Varank’ın da önerisiyle YÖK tarafından gündeme alınması oldu. Hatta bu konunun master programlarının açılması konusu da oldu. İstanbul Aydın Üniversitesi de bu konuda öncülük yapıyor” dedi.