Dogecoin, Bitcoin rekor seviyeye ulaştıktan sonra yükselmeye devam ediyor

Okuma Süresi: 2 Dakika
Dogecoin, Bitcoin rekor seviyeye ulaştıktan sonra yükselmeye devam ediyor
Doviz.com
14.04.2021 15:44

Dogecoin'in fiyatı 24 saat içinde yüzde 80'den fazla arttı.

Bitcoin'in fiyatı neredeyse 65.000 dolara yükselen rekor bir seviyeye ulaştı ve bu yükseliş diğer kripto para piyasalarını da etkiledi.

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.400 dolar civarındayken, Dogecoin devasa bir artış yaşayarak ilk kez bir sente ulaştı.

Dogecoin'in fiyatı neden yükseliyor?

Bitcoin'in değeri sıçradığında, genellikle diğer kripto para birimlerinin değerini de artırıyor.

Bunun nedeni, bazı yatırımcıların Dogecoin gibi bu küçük kripto para birimlerini, özellikle daha kısa vadeli bir yatırım olarak Bitcoin'e daha ucuz bir alternatif olarak görmeleri ve genellikle değişken zirvelerden ve çukurlardan yararlanmalarıdır.

Bitcoin, 2021'de Tesla ve PayPal'ın beğenilerinden destek alarak büyük bir artış yaşadı.

Tesla, Şubat ayında Bitcoin'e 1,5 milyar dolar yatırım yaptığını duyururken, PayPal artık insanların kendi platformunda kripto para birimini alıp satmalarına izin veriyor.

Mastercard ayrıca bu yılın sonlarında Bitcoin ödemelerini desteklemeye başlamayı planlıyor.

Dogecoin, Elon Musk'ın sosyal medya paylaşımları ve GameStop dalgalanmasından kısmen etkilenerek Ocak ayı sonlarında fiyatı yükselmeden önce sadece 0,005 dolar değerinde yıla başladı.

En büyük kripto para alım satım platformlarından biri olan Coinbase şu anda halka açılmaya hazırlanıyor. Uzmanlara göre bu, Bitcoin'in değerini daha da artırabilir.

Bitcoin an itibarıyla yüzde 1,8 artışla 64.141 dolardan işlem görürken, Dogecoin yüzde 81,21 artışla 0,1382 dolardan satılıyor. 

REKLAMI KAPAT X