Dogecoin'in simgesi Kabosu hayatını kaybetti

Okuma Süresi: 1 Dakika
Dogecoin'in simgesi Kabosu hayatını kaybetti
Doviz.com
28.05.2024 10:51

Dogecoin başta olmak üzere birçok kriptonun yüzü olan internet fenomeni köpek "Kabosu" geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetti.

Kabosu'nun sahibi Atsuko Sato, küresel bir şöhrete ve alternatif kripto para birimi Dogecoin'in yüzü haline gelen Japonya'ya özgü Shiba Inu cinsi köpeğinin 18 yaşında öldüğünü duyurdu. Sato, Kabosu'nun uyurken hayatını kaybettiğini yazdı.

Dogecoin, sosyal medya platformu X hesabından Kabosu ile ilgili “Bu tek köpeğin dünya çapında yarattığı etki ölçülemez" paylaşımını yaptı.

Kabosu, 2013'te kripto dünyasının hicivli bir eleştirisi olarak başlayan alternatif bir kripto para birimi olan Dogecoin'in yüzü olarak tanınmıştı.

Ancak kripto para birimlerinin savunucusu olan Tesla'nın patronu Elon Musk'ın 2020'de bu konuda tweet atmaya başlamasının ardından Dogecoin değer kazandı.

Dogecoin geçen yıl, 2022'de sosyal medya sitesi Twitter'ı satın alan Musk'ın Twitter'ın mavi kuş logosunu kısa süreliğine Kabosu'nun bir görüntüsüyle değiştirmesiyle piyasa değerine 4 milyar dolar değer kattı. Musk daha sonra Twitter'ın adını X olarak değiştirdi.

Piyasa değeri yaklaşık 23,6 milyar dolar olan Dogecoin şu anda en büyük dokuzuncu kripto para birimi konumunda bulunuyor.

İLGİLİ HABER Twitter, logosunu Shiba Inu cinsi köpek ile değiştirdi: Dogecoin'de sert yükseliş yaşandı Twitter, web sürümünde mavi kuşlu logosunu Dogecoin'in de logosu olan Shiba Inu cinsi köpeğin görseliyle değiştirdi. Bu eylem sonrasında Dogecoin fiyatında ise sert bir yükseliş yaşandı.
REKLAMI KAPAT X