MicroStrategy 12 bin Bitcoin daha satın aldı

Okuma Süresi: 1 Dakika
MicroStrategy 12 bin Bitcoin daha satın aldı
Doviz.com
12.03.2024 10:42

MicroStrategy, 821,7 milyon dolarlık Bitcoin satın alarak toplam varlığını 205.000 token'a çıkardı.

Bitcoin, son dönemde özellikle kurumsal yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Bu kapsamda, MicroStrategy şirketi de Bitcoin'e olan güvenini artırarak, 821,7 milyon dolar değerinde 12.000 Bitcoin daha satın aldı. Bu, şirketin neredeyse dört yıl önce kripto para birimini almaya başlamasından bu yana yaptığı en büyük ikinci satın alma olarak kaydedildi.

MicroStrategy'nin toplam Bitcoin varlığı ise 205.000 token'a ulaşarak, 14 milyar doların üzerine çıktı.

Artan kurumsal ilgi ve talep

MicroStrategy Kurucu Ortağı Michael Saylor ise 2020 yılında enflasyondan korunmak ve nakit tutmaya alternatif olarak Bitcoin satın almaya başlamıştı. Saylor'ın satın almaya başlamasından bu yana Bitcoin'in fiyatı ise yaklaşık olarak yüzde 675 artmıştı.

Öte yandan, kurumsal yatırımcılar arasında Bitcoin'e olan ilgi de artarak devam ediyor. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde Bitcoin ETF'lerine rekor düzeyde giriş yaşanıyor.

Azalan arz ve yükselen talep

Bitcoin'in borsalardan çekilip özel cüzdanlara aktarılması, mevcut arzın azalmasına neden oldu. Bu azalan arz, artan taleple birleştiğinde Bitcoin'in fiyatlarını daha da yukarı çekebilir. Uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin satış yapmaması ve fiyatların daha da yükselebilmesi için yüksek seviyelere ihtiyaç duyulması ise bu durumu destekliyor.

İLGİLİ ANALİZ 11 Mart haftasında kripto piyasasını neler bekliyor? Kripto para piyasalarında yatırımcılar bu hafta ABD’de açıklanacak olan enflasyon oranına odaklanacak. Bu veri, bir sonraki faiz kararına yönelik en büyük ipucunu sunacak.
REKLAMI KAPAT X