SEC, Binance'in ABD'deki varlıklarının dondurulmasını istedi

Okuma Süresi: 1 Dakika
SEC, Binance'in ABD'deki varlıklarının dondurulmasını istedi
Doviz.com
07.06.2023 08:15

SEC, Coinbase ve Binance davalarının ardından kripto para borsası Binance'in ABD'deki varlıklarının dondurulması talebinde bulundu.

Açıklanan dava dosyasına göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Binance'in ABD'deki varlıklarını dondurmak için mahkemeden geçici yasaklama emri istedi.

SEC'in talep ettiği diğer ihtiyati tedbirler arasında, doğrulanmış bir muhasebe, varlıkların ülkesine iadesi, belge ve bilgilerin korunması, delillerin yok edilmesinin engellenmesi gibi konular da yer aldı.

Komisyon, dün yaptığı açıklamada, çeşitli menkul kıymetler kanunu ihlalleri nedeniyle Binance, Binance'in ABD'deki faaliyetlerini işleten BAM Trading ve kurucuları Changpeng Zhao'ya 13 suçlamada bulunduğunu bildirmişti.

Yöneltilen suçlamaların arasında kayıt dışı Borsaların ve takas acentelerinin işletilmesi, Binance.US platformunda alım satım kontrolleri ve gözetiminin yanlış beyan edilmesi ile menkul kıymetlerin kayıt dışı arzı ve satışı gibi konular öne çıkmıştı.

SEC, dün ayrıca diğer bir kripto para borsası Coinbase'e menkul kıymet kural ihlalleri gerekçesiyle dava açtığını duyurmuştu.

Tıklayın: SEC, Binance ile şirketin kurucusu CZ'ye dava açtı

Tıklayın: SEC, Binance’in ardından Coinbase'e dava açtı

REKLAMI KAPAT X