Singapur'dan Bitcoin ETF'lerine veto

Okuma Süresi: 1 Dakika
Singapur'dan Bitcoin ETF'lerine veto
Doviz.com
18.01.2024 11:19

Singapur, geçtiğimiz hafta SEC tarafından onaylanan spot Bitcoin ETF'lerinin Singapur'da listelenmesine onay vermeyeceklerini duyurdu.

Singapur Para Otoritesi, Bitcoin spot ETF’inin Singapur’da listelenmesine izin vermeyeceğini çünkü Bitcoin gibi kripto para birimlerinin ETF için uygun varlıklar olarak listelenmediğini söyledi.

Ancak perakende yatırımcılar yine de lisanslı aracılar aracılığıyla ABD spot Bitcoin ETF’lerini satın alabilecek.

Son olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETF) başvurularının onaylandığını duyurmuştu.

SEC Başkanı Gary Gensler ise Komisyonun Mart 2023'e kadar 20'den fazla spot Bitcoin ETF başvurusunu onaylamadığını hatırlatarak, bunlara benzer yeni bir dizi başvuruyla karşı karşıya olduklarını ancak koşulların değiştiğini ifade etmişti.

Spot Bitcoin ETF onaylarının ardından piyasalarda gözler ise Ethereum ETF'ine çevrlmişti.

İLGİLİ ANALİZ Ethereum ETF’i piyasaya sürülecek mi? Kripto para piyasasında Ethereum (ETH) tabanlı bir borsa yatırım fonu (ETF) olasılığı, finans dünyasında büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Bu ilgi ise özellikle Bitcoin'e (BTC) yönelik ilk spot ETF'in Amerika Birleşik Devletleri'nde onaylanmasının ardından daha da belirginlik kazandı.
REKLAMI KAPAT X